Rusko a ExxonMobil zregulovaly sporné otázky o projektu Sachalin 1

Ruská vláda se dohodla s ExxonMobil na řešení krizových otázek o projektu Sachalin 1 a brzo se o tom vyjádří, sdělil ruský prezident Vladimir Putin během Východního ekonomického fóra.

„Nehledě na to, že tam (Rex Tillerson — red.) organizuje prohlídky v našich diplomatických zařízeních, řešíme současné krizové otázky s jeho bývalou společností ExxonMobil. Jsou konkrétní otázky, v jejichž řešení je ExxonMobil zainteresovaný v práci na Dálném východě, v práci na Sachalinu 1,“ sdělil Putin.

Dodal, že na „pozadí i těchto diplomatických skandálů jsme se s ním nyní domluvili na tom, jak se dostaneme z této situace s ohledem na jejich zájmy,“ poznamenal ruský prezident.

Dohoda vlády RF s ExxonMobil o projektu Sachalin 1 se očekává v září, sdělil novinářům ruský ministr pro energetiku Alexandr Novak.

„V září bude,“ odpověděl Novak na odpovídající otázku.

Operátorem šelfového projektu Sachalin 1, který se realizuje za podmínek Dohody o rozdělení produkce, je struktura ExxonMobil — Exxon Něftgaz Limited s podílem 30 %. Další účastníci projektu jsou japonské Sodeco (30 %), Rosněfť (20%) a indické ONGC (20 %).


Není zde článek celý?