Rusko zveřejnilo satelitní důkazy, že americká armáda spolupracuje v Sýrii s Islámským státem

Ruská televize zveřejnila zprávu na základě satelitních fotografií a prohlášení ruského ministerstva obrany.   

Fotografie ukazují americké vozy humve a další zařízení svobodně operující na území pod kontrolou ISIS.

prohlášení na svém Facebooku, ruské ministerstvo obrany tvrdí, že americké jednotky speciálních sil „umožnily Amerikou podporovaným Syrským demokratickým silám hladce postupovat přes formace ISIS a protože nebyly Islámským státem konfrontovány, Syrské demokratické síly (SDK) „postupují po levém  břehu Eufratu směrem k Deir er-Zor.“

Portál RT napsal:

Americké zvláštní jednotky zajistily volný průchod Syrským demokratickým silám (SDF) prostřednictvím formací Islámského státu, uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.

To by mohlo znamenat, že americký vojenský personál se „cítí absolutně bezpečně“ v oblastech, které jsou pod kontrolou teroristů, uvedlo ministerstvo.

Ministerstvo prohlašuje, že mimo jiné identifikovalo automobily, obrněné vozy a stany, neposkytlo však informace o přesném místě pobytu amerických vojáků označených na snímcích.

Všechny snímky byly pořízené od 8. do 12. září. Fotografie také ukazují několik vozidel Cougar pro pěchotní mobilitu a obrněné vozy Hummer, podle údajů ruského ministerstva obrany.

Fotografie zveřejněné ruským ministerstvem obrany povzbuzují spekulace, že americké síly a SDF mají „nějaký druh „porozumění“ s teroristy ISIS, kteří působí v regionu, podle Ammara Waqqaf, ředitele think-tanku Gnosos.

Není zde článek celý?