Ruští tankisté naučili mongolské kolegy „palebný kolotoč“

Ruští vojáci na cvičení Selenga 2017 v poušti Gobi naučili mongolské kolegy zasahovat smyšleného protivníka formou „palebného kolotoče“, informuje tisková služba Východního vojenského okruhu.

Palebný kolotoč je princip vedení tankového boje, kdy se bojové vozy mění ve kruhu a zasahují protivníka za pohybu.

Slavnostní zahájení rusko-mongolského cvičení Selenga 2017 se odehrálo na polygonu Zuunbajan v poušti Gobi, společná cvičení probíhají za těchto složitých klimatických podmínek poprvé. Společná vojsková skupina cvičí likvidaci nezákonných vojenských formací, cvičení se účastní více než tisíc vojáků, okolo 250 kusů zbraní, vojenské a speciální techniky.

„Ruští tankisté se podělili o zkušenosti s vedením moderního boje. Mongolské tankisty konkrétně naučili ničit smyšlené nezákonné organizace za pomoci palebného kolotoče. Na rovinách pouště Gobi mohou pouze neustálé manévry umožnit vyjít z boje jako vítěz. Při tréninku tankisté obou zemí popořadě zasahovali skupinové a oddělené cíle na základě principu palebný kolotoč. Spolupráce probíhala za pomoci znaků, na kterých se předem dohodli,“ řekli v tiskové službě východního vojenského okruhu.


Není zde článek celý?