Ruští veslaři mohou vyžadovat kompenzaci, pokud je nepustí na mistrovství světa v USA

Federace veslařského sportu Ruska (FGSR) posuzuje variantu kompenzací finančních ztrát vzniklých organizací cesty ruských sportovců a trenérů na mistrovství světa v akademickém veslařství v USA v případě, že nedostanou americká víza, oznámil agentuře R-Sport prezident FGSR Alexej Svirin.

Mistrovství světa akademického veslování se uskuteční v americké Sarasotě od 24. září do 1. října. Svirin 26. srpna informoval R-Sport o existenci problémů s vízy u více než 18 sportovců a trenérů.

„Ne naší vinou se tam nemůžeme vypravit v plné sestavě, nemohli jsme předpokládat, že se něco takového může stát. Myslím, že pokud nebudou nalezena nějaká řešení problému, musíme dostat kompenzaci těch finančních prostředků, které jsme utratili, a ne naši vinou nepojedeme na finální regatu v tomto roce, tedy mistrovství světa,“ řekl Svirin po telefonu.

Podle slov Svirina se měli ruští sportovci do USA vydat podle plánu 18. září. „Máme omezený čas, sportovci musí 18. září odletět do USA, máme koupené letenky. V pondělí je už 4. září, zbývají nám dva týdny. Týden už uplynul a žádná změna statusu nenastala,“ zdůraznil Svirin.

V létě Moskva nařídila snížení počtu zaměstnanců v amerických diplomatických misích v Rusku o 755 lidí na 455 pracovníků. Takovým způsobem Moskva srovnala počet zaměstnanců amerického velvyslanectví v Rusku s diplomatickou misí RF v USA. Poté USA pozastavily vydávání svých turistických víz v celém Rusku, od 1. září bude vydávání víz obnoveno, ale pouze na americkém velvyslanectví v Moskvě.


Není zde článek celý?