Ruští vojáci postavili u Dajr az-Zauru most pro přesun techniky

Ruští vojenští odborníci silniční služby postavili most přes řeku Eufrat několik kilometrů od města Dajr az-Zauru na severovýchodě Sýrie, který se bude používat pro přesun vojenské techniky a vojenského personálu na východní břeh této řeky, oznámil novinářům náčelník silniční služby Ministerstva obrany RF Vladimir Burovcev.

Podle jeho slov byl malý silniční montovaný most postaven za méně než dva dny, a to nehledě na neustálé ostřelování ze strany teroristů.

„Užívalo se bezpilotních letounů. V průběhu montážních prací padaly na nás shora třaskaviny a ruční granáty. A přesto žádné ztráty nemáme: nikdo nebyl zraněn. Všechno bylo postaveno ve stanoveném termínu“, řekl.

Celková délka mostu je 210 metrů, propustná výkonnost — osm tisíc automobilů denně. Vydrží těžkou obrněnou techniku, jako jsou tanky, BVP a raketomety, oznámil Burovcev. Podle jeho slov se bude most používat také pro přepravu humanitárních nákladů do osvobozených osad a evakuaci zraněných. Před postavením mostu se přes řeku přepravily pomocí pontonů jen předsunuté oddíly syrské armády. Teď se připravují hlavní síly vládních vojsk na masový násilný přechod Eufratu.


Není zde článek celý?