Ruští vojenští ekologové posbírali 310 tun starého železa na Wrangelově ostrově

Ekologická četa Východního vojenského okruhu (VVO) na arktickém Wrangelově ostrově posbírala 310 tun starého železa, které je připravováno na odeslání na pevninu, uvedlo tiskové oddělení VVO.

„Vojáci ekologické čety VVO sesbírali a připravili k odeslání z Wrangelova ostrova na pevninu 310 tun starého železa. V případě lepšího počasí bude pro efektivnější práci jednotky vyslán z letiště Anadyr na Wrangelův ostrov vrtulník se dvěma lisy a zařízením na řezání železa na palubě,“ píše se ve sdělení.

Uvádí se, že se při práci vojáků používají lisy, generátory, řezačky, palubní automobily Ural, vyklápěcí automobil KamAZ, automobilový jeřáb a dvacetilibrové kontejnery. Vojenští ekologové plánují do listopadu slisovat a skladovat přibližně 600 tun sudů od hořlavých mazacích materiálů.

Wrangelův ostrov je v Severním ledovém oceánu mezi Východosibiřským a Čukotským mořem. Ostrov je součástí stejnojmenné rezervace a je objektem světového dědictví UNESCO. Od listopadu roku 2014 je na Wrangelově ostrově ve službě pro ochranu vzdušných hranic Ruska jednotka Východního vojenského okruhu.


Není zde článek celý?