Saakašviliho stoupenci mu pomohli prorazit cestu na Ukrajinu. Video

Saakšviliho stoupenci prorazili pohraniční kordony na hraničním přechodu Šehyni na hranici s Polskem. Poté gruzínský exprezident vstoupil na ukrajinské území, oznámil zpravodaj RIA Novosti z místa události.

Aktivisté a Saakašviliho stoupenci prorazili pohraniční kordony a začali běžet dovnitř hraničního přechodu, odkud k nim vyšel Saakašvili, který pak pokračoval dále na ukrajinské území obklopený svými přívrženci.

Tiskový mluvčí Státní pohraniční služby Ukrajiny Oleh Sloboďan na své stránce na Facebooku uvedl, že na přechodu došlo ke rvačce.

Zpravodajka televizní stanice Hromaďske informuje, že za Saakašvilim přijel automobil. Podle jejích odhadů dokáže Saakašvili dorazit pod ochranou svých stoupenců do Lvova.

Předtím pohraničníci spolu s pracovníky SBU živým štítem zatarasili vstup na hraniční přechod. Před ně se postavilo několik stoupenců Saakašviliho včetně poslanců Nejvyšší rady. Samotný Saakašvili prohlásil, že ho polská strana pustila přes přechod Medyka a varovala, že ho na ukrajinské straně mohou čekat problémy.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko zbavil Saakašviliho ukrajinského občanství. Samotný Saakašvili v sobotu prohlásil, že opouští Polsko a hodlá v neděli překročit hraniční přechod Krakovec v Lvovské oblasti. Kyjev učinil prohlášení, že zvažuje žádost Gruzie o extradici exprezidenta.


Není zde článek celý?