Sankce USA pro banky a ropné společnosti Ruska budou prohloubeny

Omezení na financování bank a společností ropného a plynárenského sektoru Ruska podle nového zákona o sankcích nabude právní moci 28. listopadu, stojí v direktivách amerického ministerstva financí USA.

2. září podepsal prezident USA Donald Trump novelu zákona schválenou Kongresem o nových sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR. Rozšiřuje řadu sektorových sankcí, zejména snižuje maximální termín financování ruských bank, jež podléhají americkým sankcím, na 14 dní a financování ropných a plynárenských společností na 60 dní (dnes je to 30 a 90 dní). Zákon také upravuje okruh hlubokovodních a arktických šelfových projektů a také projektů ve sféře ropy a plynu s komplikovanou těžbou, pro které jsou zakázány dodávky zařízení a technologií.

„Předchozí verze Direktiv 1 (proti ruským bankám, které se dostaly pod sankce — red.) zakazovala ty samé činnosti, ale délka dluhu neměla být delší než 90 dní (verze z 16. července roku — red.) a 30 dnů (verze z 12. září roku 2014 — red.),“ vysvětluje ministerstvo financí. Nyní se má tato doba zkrátit na 14 dní, podle informační grafiky ministerstva.


Není zde článek celý?