Saúdská Arábie zrušila zákaz na dodávky masa a vajec z Ruska

Potravinářská správa Saúdské Arábie v pondělí uvedla, že zrušila zákaz na dodávky hovězího, jehněčího a kozího masa, drůbeže, vajec a zpracovaných masných výrobků z Ruska.

„Techničtí specialisté správy doporučili zrušit zákaz na dodávky hovězího, jehněčího a kozího masa, drůbeže a vajec z Ruské federace v reakci na učiněná opatření ze strany odpovídajících ruských úřadů, které kontrolují choroby… a rovněž na opatření v oblasti kontroly procesu zpracování hovězího, jehněčího a kozího masa a drůbeže,“ stojí ve zprávě na sociální síti Twitter.

Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba na konci května oznámila, že se chystá inspekce ruských výrobců masa ze strany odborníků ze Saúdské Arábie. Tehdy podle zveřejněné zprávy o dodávky produkce do Saúdské Arábie projevilo zájem pět podniků. Spolu s tím služba vyzvala i ostatní zájemce, aby se přihlásili k inspekci. Kromě toho v rámci návštěvy byla naplánována prohlídka specialistů veterinárních laboratoří a teritoriálních oddělení Federální veterinární a fytosanitární služby.


Není zde článek celý?