Sedět půjdou všichni. O tom sní Babiš a zařídí to Pelikán

Že chce Andrej Babiš spolu se svými zaměstnanci zavírat lidi? Žádné překvapení. Cílem hnutí ANO je ostatně stále větší moc, která je nyní realizována nejen pomocí peněz, vydírání či podnikání, ale také prostřednictívm médií a státu. Ale přece jen – když si to člověk přečte, není mu lehko u srdce.

„Tak jsem diskutovala s Milošem Babišem, jmenovcem AB. Není to jeho bratranec ani jiný příbuzný, pouze spolustraník. Ptala jsem se ho, kde jsou ty sliby o likvidaci korupce na ministerstvech, o potrestaných nepoctivých politicích. Čtyři roky o tom mluvili, čtyři roky na to lákají voliče, byli ve vládě, měli ministerstva a nic, jediný vyšetřovaný je sám AB. A pak mě kolega až se zvráceným šklebem ujistil, že to začne teprve teď: ,Až budeme mít ministerstvo vnitra, půjdou sedět všichni, to zařídíme,‘ řekl. A mně se vybavila 50. léta a zamrazilo mě. Určitě se najde hodně lidí, kteří se toho nebudou moct dočkat. Neuvědomují si, že jednoho dne může někdo nečekaně zazvonit i u jejich dveří.“

Tohle napsala na Facebook poslankyně Kristýna Zelienková. Překvapilo vás to? Nemuselo. Je to právě ministerstvo vnitra, co Andreji Babišovi (a omlouváme se, že nadále budeme ignorovat jeho jmenovce) do portfolia chybí. Projevilo se to ostatně hysterií kolem policejní reorganizace.

A kdo by byl ideálním šéfem resortu? Samozřejmě Robert Pelikán. Tomu se už podařilo do značné míry zkonsolidovat zejména některé státní zástupce tak, jak bylo v holdingu potřeba, teď by tedy byly na řadě policejní složky, které by se přirozeně připojily k bezpečnostní divizi Agrofertu.

Snaha najít cestu k tomu, jak rychle zmanipulovat policii, když to nevyšlo přes Ondřeje Koutníka a Martina Shabu, vedou i přes Pražský hrad. V normální demokratické zemi by totiž naprosto nebylo možné, aby prezident republiky po schůzce s obviněným poslancem žádal po ministrovi vnitra informace z živého policejního spisu. Sice už z nahrávek Skupiny Šuman víme, že získat takový spis není pro některé lidi problém, tyto mafiánské praktiky, které sahají až do nejvyššího parta naší politiky, je nutné jednoznačně odmítnout.

Je neuvěřitelné, jak daleko jsme za poslední čtyři roky došli. Je neuvěřitelné, jak moc lidí si nechá líbit (nebo dokonce volá po tom), abychom měli v České republice vládu pevné ruky. Aby se zavíralo.

Ano, bude líp. Hlavně těm, kdo chtějí nepohodlné posílat za mříže. Je dobře, že nám to poslanci z Babišova hnutí sdělují včas.

Není zde článek celý?