Šéf Kaspersky Lab bude vypovídat před americkým Kongresem

Jevgenij Kasperský přijal pozvání k vystoupení v Kongresu USA poté, co bylo jeho použití výrobků zakázáno ve státních úřadech, praví se v prohlášení Kaspersky Lab.

„Doufám, že odpovím veřejně na obvinění moje společnosti a jejích výrobků“, prohlásil Kasperský.

Ve středu nařídilo Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA všem státním úřadům, aby během tří měsíců přestaly užívat programy Kaspersky Lab, protože jsou někteří pracovníci společnosti údajně spojeny s ruskou rozvědkou. Na ministerstvu podotkli, že společnost se může proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Ruské velvyslanectví ostře odsoudilo tato opatření a podotkl, že to může zabránit obnovení spolupráce mezi Moskvou a Washingtonem.

Ve společnosti Kaspersky Lab ujistili, že nepomáhají žádné vládě v pokusech o kybernetickou špionáž, a že informace jejich klientů je spolehlivě chráněna. Označili obvinění ze strany Ministerstva vnitřní bezpečnosti za ničím nepodložená a vyjádřili jistotu v tom, že vyšetřování potvrdí neodůvodněnost těchto prohlášení.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil jednání Washingtonu za projev nepoctivé konkurence. Zdůraznil, že tento zákaz vrhá stín na pověst USA jako spolehlivého partnera.


Není zde článek celý?