Sekretář Rady bezpečnosti řekl, jak se zahraniční delegace smály radám USA

Sekretář Rady bezpečnosti Ruska Nikolaj Patrušev vypověděl, že zahraniční delegace se smály výzvám USA neúčastnit se bezpečnostní konference v Grozném kvůli údajné situaci v Čečensku.

„Vedení Čečenské republiky se snaží dělat vše pro lidi. My vidíme, že se zlepšuje kvalita života obyvatel, a to je základ národní bezpečnosti,“ řekl Patrušev žurnalistům v úterý v Grozném.

Poukázal na vysokou úroveň bezpečnosti v republice, která byla zmíněna v květnu roku 2016 v Grozném pod taktovkou Rady bezpečnosti Ruska na setkání představitelů, kteří se starají o otázky bezpečnosti. Taková setkání se provádějí každý rok v jednom z ruských měst.

Sekretář Rady bezpečnosti Ruska připomněl, že USA doporučovaly zahraničním delegacím přijet na setkání v Grozném. „S mnohými prováděli besedy o tom, že jet do Čečenska je nebezpečné,“ řekl Patrušev.

„A když přijeli naši partneři a uviděli vše svýma očima, tak to u nich vyvolávalo jen úsměv. Říkali — tady je vše výborné, naprosto bezpečné, jsme rádi, že nikdo neuposlechl a přijeli sem,“ dodal sekretář Rady bezpečnosti.

Na konferenci do Grozného přijely delegace ze 75 zemí — a to byl v ten moment rekordní počet. Výsledkem vysoké úrovně organizace této schůzky se stalo to, že na stejnou událost v květnu 2017 přijely do Tverské oblasti delegace z 95 zemí, řekl Patrušev.


Není zde článek celý?