Siemens má zájem o ruský nápad dělit se o kód řídící turbíny

Společnost Siemens AG považuje za zajímavý nápad ruského ministerstva energetiky uložit povinnost zahraničním i ruským výrobcům energetického vybavení zveřejňovat programový kód řízení turbín, prohlásil pro RIA Novosti prezident společnosti Siemens pro Rusko a centrální Asii Dietrich Möller v kuloárech Východního ekonomického fóra 2017.

V Rusku funguje mnoho turbín zahraniční výroby — General Electric, Siemens, Alstom. Informace o jejich fungování se nejprve převádějí na servery výrobců této technologie do zahraničí. Ministerstvo energetiky Ruska dříve prohlásilo, že v tom vidí velká rizika a chtělo by se proti nim pojistit. Ministerstvo chtělo uložit povinnost výrobcům vytvářet datová centra v Rusku a zakázat předávat nezpracovaná surová data elektráren za hranice.

Na konci července náměstek ministra energetiky Ruska Andrej Čerezov v rozhovoru pro RIA Novosti řekl, že ministerstvo počítá s povinováním zahraničních i ruských výrobců zveřejňovat programové zabezpečení řízení turbín.

„Zatím je brzy toto komentovat. Neustále se nacházíme v dialogu s našimi klienty. Je to velmi zajímavá otázka, kterou je třeba prostudovat,“ řekl Möller pro RIA Novosti.


Není zde článek celý?