Simonjanová o akcích FBI proti Sputniku: svoboda slova se obrací v hrobu

Šéfredaktorka Sputniku Margarita Simonjanová při komentáři informace o tom, že FBI vyslýchalo bývalého pracovníka Sputniku, vyjádřila přesvědčení, že jestli proti agentuře probíhá vyšetřování, mohou být proti americkým novinářům v RF přijata stejná opatření.

Portál Yahoo News s odkazem na anonymní zdroje dnes informoval, že americká FBI vyslechla bývalého pracovníka Sputniku Andrea Feinberga v rámci vyšetřování informací o tom, že agentura údajně působí jako orgán ruské propagandy a porušuje zákon o zahraničních agentech (FARA). Přitom tvrdí, že FBI také dostala přístup k pracovní korespondenci Sputniku od Feinberga a jiného bývalého pracovníka washingtonské kanceláře agentury Josepha Johna Fiondy.

Sama FBI po dobu dvou dnů neodpověděla na oficiální dotaz o tom, zdali proti agentuře vede vyšetřování, informuje RIA Novosti hlavní redaktorka Sputniku USA Mindia Gavašeliová.

„Nejsou žádné pochybnosti o tom, že Rusko na vyšetřování FBI odpoví stejně a začne se nyní prověřovat práce amerických novinářů v Moskvě. Je to všechno více než nechutné. Svoboda slova se převrací v hrobu. Zabili ji ti, kteří ji vymysleli,“ oznámila RIA Novosti Simonjanová.


Není zde článek celý?