Spolek Naštvané matky se pustil do štvanice na advokátku zastupující muslimku

Spolek Naštvané matky, jehož heslem je „Zdravý selský rozum a intuice nám ukazují cestu!“ zveřejnil fotografii advokátky, která zastupovala muslimskou dívku ve sporu se školou o nošení šátku. Soud proběhl dnes (19. 9.) v Praze a advokátka s klientkou nakonec neuspěly. O to však nejde, obsese šátky a plavkami je jiné téma.

Naštvané matky se dopustily klasického podnětu ke štvanici na nějakou osobu. Na svém Facebooku píší: „Dobře si prohlédněte tuto tvář. Tak vypadá advokátka, která aktivně podporuje islamizaci.“

Co asi tak může znamenat výzva „dobře si prohlédněte“? No nejspíš zapamatujte si. A proč si někoho zapamatovat? Jen tak? To asi sotva, ale proto, aby se dosáhlo nějakého účinku. Zjevně vyvolání negativní emoce. Je to dost nechutné. Proč by si měl něčí obličej někdo pamatovat? Aby ho na ulici poznal, aby mohl říci, že na vlastní oči viděl zrádce národa. Nebo aby k dotyčné přistoupil a pěkně jí to vytmavil. Nebo aby na ni plivl. Nebo jí dal facku. Nebo dal facku jiné ženě, s kterou si ji splete. Hlavně aby se citlivé a ustarané a naštvané a mateřské dušičce ulevilo.

Naštvaným matkám, které zřejmě nemají nic moc jiného na práci, by měl někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi islámem a islamizací a že musejí být důsledné, a když jsou proti šátkům a pro sterilní „sekulární“ prostředí ve škole, tak se musejí zakázat i křížky. Potenciální křižáky ve škole nechceme, že.

Rozhodnutí soudu je třeba respektovat, než se prosadí zdravý rozum a jiný soud rozhodne jinak. Že nemají rozum (ani selský, ani jiný) Naštvané matky, s tím žádný soud nic nenadělá. Vyvolávat ale štvanice vůči lidem, to už by si dámy mohly odpustit a trochu se zklidnit. Ona to ale není jen naštvanost, je to nenávist, strach a hloupost pospolu s neslušností.

Není zde článek celý?