Spolutvůrce petice proti Účtenkovce: „Tato loterie má v lidech rozpoutat nesnášenlivost“

Ministr financí Ivan Pilný propaguje loterii Účtenkovka. | FOTO: mfcr.cz

Petice za zrušení Účtenkovky se objevila v posledních dnech. Krátce po představení této loterie, která znamená ve zkratce, že ten, kdo bude nejpečlivěji kontrolovat podnikatele, má šanci vyhrát třeba auto, nebo milion korun. Tvůrci petice jako první bod, který je vede k přesvědčení, že by loterie měla být zrušena, uvádějí, že ministerstvo financí na místo toho, aby s loterií bojovalo, tak ji vytváří a podporuje ji. Blíže petici v rozhovoru pro deník FORUM 24 přiblížil Martin Krist, člen petičního výboru. Text petice a petiční archy najdete zde.

Proč petice? Co vám na loterii vadí?

Proč ne? Je to jediný demokratický způsob dát najevo, nesouhlas s tím, co naše vláda vymýšlí. Jaký skutečný cíl má? Obtěžování lidí a rozvracení práv a svobod občanů. Jakou já mám povinnost si brát účtenku? Proč díky těmto krokům, šíří pocit, že všichni jsou podvodníci. Víte, je to co celé absurdní.

Kdo je , nebo mám být provozovatelem loterie? Stát? Ministerstvo financí? Nemá snad ministerstvo financí jít příkladem? Jak může tento úřad, nabádat k hazardu? Není absurdní, že již pomalu a jistě se setkáváme s příkazy a zákazy? Od nepaměti se v restauracích kouřilo. Zákaz!!! Jsem nekuřák a do restaurací nechodím. Uvádím jen jako příklad. Víte, dost vím i o problematice závislostí. Ministerstvo vlastně podporuje hazard! Například na Praze 8 probíhala kampaň za zrušení kasín a heren. Stát chce vymýtit hazard, na straně druhé jej legálně podporuje, ba co víc jej bude financovat z peněz našich. Peněz daňových poplatníků. Mám to logiku??? Dle mého uvažování, to je pouze jediný cíl,  v lidech rozpoutat nesnášenlivost a podporovat hazard.

Ministr financí Ivan Pilný a jeho náměstkyně Alena Schillerová, ale tvrdí, že loterie zlepší výběr daní…

Přinese to více daní, dle pana Pilného? Možná ano, ale za jakou cenu? Víte dnes je v modě slovo „transparentní“ ve volebních kampaních jej uvádějí. Všichni si hrají na to jak oni jsou čistí a dokonalý. Proč si neudělají úsporný program ve svých řadách? Myslím si, že daně se platí a dost velké částky se vyberou. Ovšem, ono rozdělování, státní zakázky či výběrová řízení jsou jaksi netransparentní. Problematika je zcela jinde. Naši politici neumějí finance udržet. Vlastenectví, pocit odpovědnosti ke státu a svým voličům, není zcela žádný.


Jaká je vaše zkušenost s EET?

Pozastavil jsem živnost loňského roku. Byl jsem drobný živnostník. Jedním z důvodů, pro mně byl i pocit osočování z toho, že všichni drobní podnikatelé jsou zloději a pouze EET je to co roztřídí poctivé a nepoctivé. Já se na rozdíl od lidí v politice uživím i rukama a bez podvodných činů.Dost lidí, co sympatizuje s naší peticí je z řad zaměstnanců a nemyslím si, že petici podporují jen podnikatelé. Již rok jím nejsem a nesouhlasím s politikou hnutí Ano. Jen a jen pro to, že cílem celé této akce, je pomalá a nenápadná likvidace malých a středních firem a nastane tady monopol jednoho holdingu. Ono ovládat strategické průmyslné odvětví, jako zemědělství, lékařství, potravinářství je jistotou pomalu ovládnout celý stát.


Blíží se zásadní parlamentní volby, co byste doporučil voličům?

Nejsem ten, který může radit. Snad jen pojďme k volbám. Ovšem  jedno poradím, všímejme si dění kolem sebe, regionální, krajské ale i zásadní politické dění. Nevěřme pouze heslům a sledujme lidi, které volíme. Další věc, kterou chci zmínit, nevěřte tomu, že kdo je bohatý už jistě krást nebude. Volme lidi, které známe a kteří mají těch kostlivců ve skříni co nejméně, nebo nejlépe žádné. Neboť tyto volby jsou, mám tušení, rozhodující.  Česká republika za rok bude slavit 100 let, volme tak, ať je stále naše, ne pouze několika málo jedinců a my ať nejsem pouhý nájemníci a nevolníci jednoho imperia.

Není zde článek celý?