Štěňátko jen s EET účtenkou. Na evidenci tržeb se chystají i chovatelé

Od března bude štěně už jen s účtenkou. | FOTO:

Pokud plánujete příští rok pořídit si například štěně nebo křečka, můžete se těšit na účtenku EET. Zákon o elektronické evidenci tržeb totiž platí i pro chovatele. Ti se do systému musejí přihlásit nejpozději 1. března 2018. Chovatelské stanice od tohoto data musejí vydat účtenku ke každému prodanému zvířeti, pokud přijmou platbu v hotovosti.

„Dozvěděla jsem se to před několika dny. Mám registrovanou chovatelskou stanici. Jednou za dva roky má moje fena štěňata a kvůli tomu si mám podle pana Babiše pořídit EET pokladnu. Abych ji jednou za dva roky na hodinu zapnula. Je to cirkus,“ řekla deníku FORUM 24 chovatelka, která si kvůli obavám z kontroly nepřála zveřejnit své jméno.

Zřejmě jedinou možností, jak se mohou chovatelé EET vyhnout, je prodávat zvířata s fakturou, kde bude platba bezhotovostně na bankovní účet.

Předposlední, třetí fáze EET, startuje 1. března. Neplatí zdaleka jen pro chovatele. Ale také pro rybáře, právníky, lesníky, účetní, autoopraváře, autodopravu, veterináře, lékaře, stavebnictví, kulturní a zábavní činnost a řadu dalších oborů.

Zanamená to tedy například to, že když rodiče na dětskou oslavu pozvou svému dítěti klauna a zaplatí mu honorář, klaun musí vystavit účtenku. Pokud zedník omítne zeď, musí vystavit účtenku. Pokud Richard Krajčo zazpívá na Čapím hnízdě, musí vystavit účtenku.

Elektronickou evidenci tržeb prosadila vláda Bohuslava Sobotky, jejím autorem je Andrej Babiš.

Není zde článek celý?