Syrské orgány uvedly termín úplného osvobození Dajr az-Zauru

Město Dajr az-Zaur může být od teroristické skupiny Islámský stát osvobozeno v nejbližších několika týdnech, oznámil v rozhovoru pro RIA Novosti gubernátor provincie Dajr az-Zaur Mohammed as-Samra.

Podle něj nyní pod kontrolou teroristů zůstává asi 60 % celkové rozlohy města. „Kdy bude toto území osvobozeno, může předpovědět velení armády. Myslím, že bude potřeba několik týdnů. Boje pokračují a radikálové umírají každý den,“ řekl gubernátor.

As-Samra oznámil, že bojové akce probíhají i po odblokování letiště. Osvobozeny už jsou východní čtvrti Jafra a Mariija. „Nyní už je na několika místech zavedena přeprava. A boje pokračují. Navíc se bojuje i na druhé straně, v západní části města,“ dodal gubernátor.

Co se týče činnosti mezinárodní koalice v čele s USA, jejím cílem je podle gubernátora získání kontroly nad ropnými a plynovými zdroji Sýrie. A Syrské demokratické síly nacházející se na severu Dajr az-Zauru působí v zájmu USA.

„Není to tajemství. A jejich konfrontace s IS například v Rakce nebyla nic jiného než divadelní představení. IS opouštělo území, které obsazovaly SDF a naopak. Stejně jako všichni spojenci USA a tak nazývané koalice,“ oznámil as-Samra.


Není zde článek celý?