Telefonáty o „zaminování“ se za šest dní dotkly více než 180 tisíc obyvatel RF

Přes 180 tisíc obyvatel bylo evakuováno během šesti dní v ruských regionech po anonymních telefonátech o „zaminování“ téměř 600 frekventovaných míst, sdělil v pondělí RIA Novosti zdroj z mimořádných služeb.

„Od minulého úterý bylo, podle předběžné zprávy, „zaminováno“ v RF asi 600 objektů, letišť, obchodních středisek, nádraží. Byla vykonána evakuace celkem více než 180 tisíc lidí,“ řekl spolubesedník agentury.

V sobotu bylo, například, evakuováno z Jaroslavského nádraží v Moskvě 500 lidí. Asi dva tisíce lidí byly evakuovány v neděli z obchodního střediska Ochotnyj rjad, pak jeden tisíc lidí z obchodního střediska Chorošo na severu metropole. Evakuace se také konala z obchodního střediska RIO na Leninově třídě a z dalších velkých obchodů. Celkem bylo za uplynulý víkend třeba evakuovat přes 30 tisíc lidí v 15 ruských městech.

Vlna anonymních telefonátů o „zaminování“ různých administrativních a obchodních budov trvá v Rusku víc než týden. Policie a vojáci vykonaly prohlídku všech objektů, ale hrozba explozí nebyla ani jednou potvrzena.

Zdroj z pořádkových orgánů sdělil minulý týden agentuře RIA Novosti, že telefonáty s hrozbou „zaminování“ byly dílem lidí napojených na teroristickou frontu Islámský stát (IS, zakázaná v RF). Podle jeho slov byla vypátrána řada bezprostředních vykonavatelů telefonátů, kteří se rovněž nacházejí za hranicemi Ruska. Zdroj řekl, že po těchto osobách bude zahájeno mezinárodní pátrání.


Není zde článek celý?