U Oděsy byl napaden zproštěný viny aktivista Antimajdanu

Neznámí pachatelé napadli jednoho z příznivců Antimajdanu, který byl zproštěn viny ve věci hromadných nepokojů 2. května 2014 v Oděse, uvádí internetový portál Dumskaja s odkazem na policejní údaje.

„Jeden z účastníků „případu 2. května“ byl napaden neznámými pachateli. K události došlo v Ovidiopolu. Prorazili mu hlavu, byl hospitalizován“, uvádí portál.

Podle údajů Dumské byl poškozeným Jevgenij Griščuk.

Ve věci o událostech na Řeckém náměstí bylo stíháno 19 obviněných. Tehdy během konfliktu příznivců Antimajdanu s radikály Euromajdanu a fotbalovými Ultras zahynulo šest lidí.

V pondělí soud vyhlásil rozsudek, který příznivce Antimajdanu zprostil viny. Soudce konstatoval, že „vyšetřování případu bylo předpojaté“ a prohlásil, že chybí jakékoliv důkazy, potvrzující stanovisko obžaloby.

Do jednací síně soudu však vešli pracovníci SBU a prokuratury a sdělili Rusovi Jevgeniji Mefedovovi a Sergeji Dolženkovovi nové podezření a umístili je na dva měsíce do vazby. Radikálové, kteří nesouhlasili s rozsudkem, se snažili zabránit odchodu zproštěných osob z budovy soudu, došlo ke srážce s policií.

Bezpečnostním orgánům se nakonec podařilo vyvést aktivisty a jejich příbuzné.


Není zde článek celý?