Ukrajina by měla přestat doufat v dodávky zbraní z USA, prohlásili v Radě

Nezávislý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Viktor Baloha se domnívá, že Kyjev by měl přestat doufat v dodávky smrtících zbraní z USA a Kanady: nikdy nebudou zahájeny, vždyť svět „nežije pouze ukrajinskými problémy“.

Porošenko minulý pátek uvedl, že jeho země nebude dostávat od USA smrtící zbraně. Před tím prohlásil, že americký senát schválil vyčlenění Kyjevu 500 milionů dolarů jako podpory v oblasti bezpečnosti a obrany a že návrh zákona údajně obsahuje dodávky „smrtících zbraní obranného charakteru“ Kyjevu. Toto prohlášení nebylo potvrzeno americkými oficiálními zdroji. V neděli noviny Globe and Mail uvedly, že kanadský premiér Justin Trudeau po setkání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem hovořil o plánech povolit dodávky smrtících zbraní na Ukrajinu.

„Musíme vyřadit z programu dne téma poskytování smrtících zbraní a nikdy s ním nespekulovat. USA, stejně jako Kanada, to nikdy neudělají. Protože pro ně Rusko, ať chceme nebo ne, zůstane zemí, s níž je třeba se domlouvat, a zbytečně ho nikdo dráždit nebude,“ napsal Baloha na své stránce na Facebooku.

Napsal také, že Ukrajina musí pochopit, že svět „nežije pouze ukrajinskými problémy“. Domnívá se, že záchrana Ukrajiny je v jejích rukách.


Není zde článek celý?