Ukrajina ostřelovala LLR osmkrát za 24 hodin, informovali v republice

Ukrajinští vojáci ostřelovali osmkrát za uplynulých 24 hodin území samozvané Luhanské lidové republiky, sdělila RIA Novosti tisková služba MO LLR.

Kontaktní skupina pro urovnání situace na východě Ukrajiny se předtím dohodla o novém příměří na Donbasu od půlnoci 25. srpna. Je to již pátý od počátku roku pokus o zastavení palby a třetí od začátku konfliktu za účelem zajištění ticha k 1. září.

„Vojáci porušili příměří osmkrát za 24 hodin, použili minomety ráže 82 mm, granátomety (AGS, GP-25), velkorážní kulomety, BMP-2 a střelné zbraně,“ sdělila tisková služba.

Podle slov spolubesedníka agentury byly ostřelovány pozice Lidových milicí LLR v osadách Frunze, Želobok, Smeloje, Kalinovo, Prišib, Lozovoje. Celkem bylo odpáleno před 20 střel.

„Podle předběžných zpráv nikdo nebyl v důsledku ostřelování postižen,“ praví se v zprávě.

Ukrajinští vojáci zase prohlásili, že donbaští domobranci zahájili za uplynulých 24 hodin 25 krát palbu na jejich pozice, sdělilo tiskové středisko vojenské operace na Facebooku.

Podle této zprávy zahájili domobranci palbu 25 krát za 24 hodin. „V důsledku bojových aktivit byl zraněn jeden ukrajinský vojenský příslušník,“ praví se v zprávě.


Není zde článek celý?