Ukrajina oznámila rozmístění ruských vojsk v Bělorusku

Rusko ponechalo část svých vojáků na území Běloruska po cvičení Západ 2017. Toto prohlášení učinil v interview pro agenturu Reuters náčelník Generálního štábu Ukrajiny armádní generál Viktor Muženko.

Podle jeho slov stáhlo Rusko z této země po ukončení manévrů jen malou část vojáků a důstojníků.

„Máme informace o tom, že odvolali jen několik jednotek, přitom, že byla ohlášena účast (ve cvičení) 12500 vojáků, z nichž 3000 Rusů,“ prohlásil náčelník Generálního štábu a vyjádřil jistotu v tom, že ve skutečnosti byl počet účastníků manévrů mnohem větší.

Cvičení Západ 2017 probíhalo na území Běloruska a Ruska ve dnech 14. až 20. září. Manévry pozorovalo asi 100 zahraničních vojenských přidělenců.

Na oficiálním webu cvičení byla 28. září uveřejněna zpráva o tom, že poslední ešalon s vojenským personálem a technikou jednotek Ozbrojených sil Ruska, které se účastnily cvičení Západ 2017, opustil území Běloruska.

Tiskový tajemník velvyslanectví RF v USA Nikolaj Lachonin dříve řekl, že katastrofální scénáře, které se šířily na Západě ohledně rusko-běloruského cvičení Západ 2017, se nesplnily, a cvičení probíhalo maximálně otevřeně.


Není zde článek celý?