Ukrajina předložila RB OSN vlastní návrh rezoluce o mírotvorcích

Ukrajinská delegace v hlavním sídle Organizace spojených národů v New Yorku předložila k projednání partnerům v Radě bezpečnosti OSN vlastní návrh rezoluce o rozmístění mírových sil na Donbasu, oznámil náměstek vedoucího administrativy ukrajinského prezidenta Konstantin Jelisejev.

Podotkl, že Ukrajina předkládala svou rezoluci o mírotvorcích ještě v roce 2016, tehdy však nedostala kladnou reakci kvůli pozici Ruska.

„Na pokyn prezidenta byl obnovený návrh rezoluce doslova před několika dny předložen partnerům v Radě bezpečnosti. Jsme ochotni samozřejmě pracovat i nadále“ řekl náměstek vedoucího prezidentovy administrativy ve vysílání ukrajinské televize Inter.

Je také podle jeho slov velmi důležité, že ukrajinský prezident Petro Porošenko navštíví v nejbližších dnech New York, aby se zúčastnil zasedání Valného shromáždění OSN a summitu Rady bezpečnosti OSN, na něhož byl pozván.

Podle názoru Jelisejeva může příprava na rozmístění mírových sil OSN na Donbasu trvat nejméně půl roku po přijetí patřičného rozhodnutí.

Ukrajinské úřady vyzývají už dávno světové společenství, aby byla na Donbas poslána mírová mise. Podle názoru Kyjeva má být mise rozmístěna na celém území Donbasu až do hranice s Ruskem. Přímá jednání s DLR a LLR Kyjev odmítá.


Není zde článek celý?