Úředníci se chlubí kontrolou prodejců na Dnech NATO. Nachytali jich sedm

Nejen desítky tisíc lidí dorazily na víkendové Dny NATO v Mošnově. Agitovat sem přijel samozřejmě Andrej Babiš. Na kontrolu přišli úředníci finanční správy. Ti se nyní chlubí tím, jak kontrolovali, i když pršelo.

„Ani špatné počasí a déšť neodradily zaměstnance Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj od provedení kontroly povinností spojených s elektronickou evidencí tržeb u stánkových prodejců v areálu v Mošnově na akci Dny NATO. V sedmi případech bylo zjištěno porušování povinností. V pěti případech byly prodejcům ihned uloženy pokuty v celkové výši 18 000 korun. Pokuty byly ukládány za porušení povinnosti zaslat správci daně datovou zprávu o evidované tržbě a za nevystavení účtenky platícímu zákazníkovi,“ shrnují informace na facebookovém profilu finanční správy.

V rámci kontroly EET už od loňského prosince úředníci finanční a celní správy navštívili desítky tisíc podnikatelů. Pokuty se pohybují od několika tisíc korun po okamžité uzavření provozovny a následné správní řízení, kde hrozí až likvidační pokuty. Do systému elektronické evidence tržeb jsou zatím zapojeni podnikatelé v pohostinství, celý maloobchod a velkoobchod. V příštím roce EET čeká na stánkaře a řemeslníky. Elektronickou evidenci tržeb prosadil Andrej Babiš.

Není zde článek celý?