USA nebudou dodávat Ukrajině smrtící zbraně

Kyjev nebude dostávat od Washingtonu smrtící zbraně, řekl ukrajinský prezident Petro Porošenko v interview pro televizní kanál Fox Business v rámci komentáře setkání za zavřenými dveřmi s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

„Určitě nedostáváme nic od nikoho na světě, žádné smrtící zbraně. Ale dostali jsme pevné závazky od našich partnerů v USA, nehovoříme o (amerických protitankových raketových — pozn.red.) komplexech Javelin, hovoříme o prostředcích radioelektronického boje, aby byla efektivní činnost mých ozbrojených sil,“ odpověděl Porošenko na otázku, jestli dostal od Trumpa potvrzení o dodávkách smrtících zbraní.

Porošenko uvedl, že jednání s Trumpem bylo „velmi produktivní“, a prohlásil, že Ukrajina sama vyrábí „velmi efektivní protitankové rakety“.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dříve informoval o tom, že Washington vyčlenil Kyjevu 500 milionů dolarů v rámci podpory v oblasti bezpečnosti a obrany. Podle jeho slov Ukrajina dostane radiolokační prostředky PVO, stanice sledování situace na hladině vod, lodě pobřežní činnosti a pobřežní ochrany. Washington oficiálně nepotvrdil tuto informaci.


Není zde článek celý?