V americkém Kongresu zkritizovali média za protiruské články

Propagandistická kampaň amerických médií proti prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi spolu s propagací tématu „ruského vměšování“ patří mezi největší politické zločiny proti americkému lidu, prohlásil kongresman za Republikánskou stranu Dana Rohrabacher v rozhovoru pro televizi Fox News.

„Jakmile zjistíme, že Rusko není spojeno s krádeží nebo hackerským útokem na poštu Národního výboru Demokratické strany, začneme chápat, že tato masová propagandistická kampaň, tato historická aféra byla vytvořena proto, aby zabránila našemu prezidentovi uplatňovat své pravomoci, kterými ho nadělil lid,“ domnívá se kongresman.

Rohrabacher je „přesvědčený na 99 procent“, že Rusko nemá nic společného s publikací dokumentů Národního výboru Demokratické strany.

Americká média periodicky publikují informace o existování kontaktů mezi představiteli amerického prezidenta Donalda Trumpa a „ruskou rozvědkou“. Důkazy přitom ale žádné nepřináší a často odkazují na „anonymní zdroje“.

Rusko mnohokrát popíralo obvinění o pokusu ovlivnit volby v USA a tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov je označil za „absolutně nepodložená.“

Jak se dříve uvádělo, televize CNN reorganizovala své oddělení investigací po fiasku s publikací o „vazbách“ Trumpa a jeho bývalého poradce Anthonyho Scaramucciho na Ruský fond přímých investic. Tři zaměstnanci podali výpověď, několik novinářů převedli na jinou práci, zatímco ostatní dostali zákaz zabývat se tímto tématem.


Není zde článek celý?