V DLR informovali o bezpilotních letounech s tříštivou municí Ozbrojených sil Ukrajiny

Operativní velení samozvané Doněcké lidové republiky zaznamenalo zvýšení případů použití bezpilotních létajících přístrojů vybavených tříštivou municí, které používají ukrajinští bojovníci, oznámil novinářům zástupce velitele operativního velení DLR Eduard Basurin.

„V poslední době se zaktivizovalo používání bezpilotních létajících zařízení včetně těch domácí výroby ukrajinskými vojáky.

Přitom mohou být bezpilotní letouny vybaveny jak tříštivými granáty, tak kumulativními náboji. Je už zaznamenána činnost dvou takových bezpilotních letounů, zároveň se uvádí, že je jejich ničení služebními prostředky protivzdušné obrany DLR doprovázeno doplňkovou detonací výbušnin,“ řekl.

O zachycení bezpilotního létajícího přístroje ukrajinských bojovníků informovali 12. září také v LLR. V Lidové milici samozvané republiky oznámili, že byl přístroj ukrajinskou montáží čínských dílů.

Podle minských dohod je v blízkosti linie střetu zakázán let bojového letectva a bezpilotních přístrojů s výjimkou bezpilotních letounů mise OBSE.


Není zde článek celý?