V DLR okomentovali přerozdělování ruské humanitární pomoci

Humanitární situace v samozvané Doněcké lidové republice se od roku 2014 značně změnila, přerozdělení a zefektivnění pomoci od RF je účelné, oznámil v pátek RIA Novosti zplnomocněný představitel DLR v kontaktní skupině pro Ukrajinu Denis Pušilin.

Řada médií dříve oznámila, že ruská vláda má v úmyslu zrušit humanitární pomoc Donbasu na úkor financování projektů na Krymu a Kaliningradu. Humanitární pomoc je občanům Donbasu poskytována od srpna 2014. Za toto období Ministerstvo pro mimořádné situace Ruska doručilo na území jihovýchodu Ukrajiny asi 69,5 tisíc tun humanitárního nákladu. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov při komentáři zpráv o plánovaném zrušení pomoci jihovýchodu Ukrajiny oznámil, že jde o přerozdělení humanitární pomoci RF Donbasu, není to však snížení, ale zefektivnění pomoci.

„Vzhledem k otevření podniků převedených pod vnější řízení DLR, zvýšení objemů výroby a obratu zboží a růstu objemu realizované průmyslové produkce se dnes humanitární situace v Doněcké lidové republice zcela liší od stavu v letech 2014-2016. Samozřejmě se mění i humanitární potřeby republiky a to znamená, že přerozdělení nám poskytované pomoci od RF je účelné,“ řekl Pušilin.


Není zde článek celý?