V hnutí Hizballáh oznámili, že USA chtěly použít IS proti Sýrii

Místopředseda hnutí Hizballáh Sheikh Naim Qassem v rozhovoru pro RT oznámil, že USA chtěly použít Islámský stát proti Sýrii, jejich cílem byla změna režimu v arabské republice.

„Amerika chtěla použít IS proti Sýrii. Ale poté se toto monstrum obrátilo proti samotným USA, takže teď nemají jinou možnost, než s nimi bojovat,“ řekl Qassem.

Poznamenal, že hlavním cílem války v Sýrii byla změna režimu v zemi, vojenskou cestou se však nepodařilo svrhnout syrského lídra Bašára Asada a Washington přešel k politice nekonfrontace se syrským prezidentem.

„Asan není fiktivní vládce, je více než skutečný, platný a zvolený syrským národem. Hizballáh považuje jakékoli pokusy o svržení prezidenta Asada za celkově namířené proti Sýrii, a to nemůžeme přijmout. V době války syrský národ znovu zvolil Asada jako legitimního vládce. Hlavu Sýrie musí vybírat její občané, ne zahraniční státy,“ poznamenal Qassem.

Dříve vyšlo najevo, že vládní syrská vojska společně s bojovníky Hizballáhu od radikálů IS osvobodila horskou oblast západního Kalamunu.


Není zde článek celý?