V Kremlu okomentovali poskytování Kyjevu smrtonosných zbraní

Poskytování Kyjevu smrtících zbraní nepomůže vyřešení situace v Donbasu a vyvolá napětí, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

V pondělí ukrajinský prezident Petro Porošenko informoval o tom, že Washington vyčlenil Kyjevu 500 milionů dolarů v rámci podpory v oblasti bezpečnosti a obrany. Podle jeho slov Ukrajina dostane radiolokační prostředky PVO, stanice sledování situace na hladině vod, lodě pobřežní činnosti a pobřežní ochrany.

„A proč má být nějaká činnost? (…) Je to otázka dvoustranných ukrajinsko-amerických vztahů v části poskytování úvěru. Porošenko také hovořil o smrtících zbraních. Ohledně toho jsme už nejednou vyjadřovali dostatečně jasné a jednoznačné stanovisko, že podobné rozhodnutí samozřejmě nepomůže vyřešení konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny — za prvé. A za druhé — deeskalace napětí. Prezident také poskytoval komentáře k této věci“, řekl Peskov v odpovědi na otázku, jaké akce budou následovat ze strany Kremlu, jestliže se potvrdí informace o tom, že USA vyčlení Ukrajině finanční prostředky.

„Neznáme zatím reakci americké strany ohledně této otázky“, dodal Peskov.


Není zde článek celý?