V Kremlu označili uzavření ruských velvyslanectví v USA za raiderské obsazení

Zbavení Ruska řady objektů diplomatického majetku USA se podobá raiderskému obsazení, oznámil novinářům asistent prezidenta Jurij Ušakov.

„Nyní Američané znovu zabavují majetek a znovu uzavírají generální konzuláty. To znamená, že už pět objektů, které byly v našem vlastnictví, Američané zabavili. Pět objektů, na které se vztahovala diplomatická imunita,“ řekl.

Ušakov poznamenal, že kromě toho se omezení ze strany USA týká ještě jedné kanceláře obchodního zastoupení, kterou si pronajímali. „To znamená, že celkem zabrali šest míst, pět v našem vlastnictví a jedno pronajaté. Nějaké raiderské obsazení,“ dodal asistent prezidenta.

„Pamatujete si prosincový vánoční dárek prezidenta (pozn. Baracka) Obamy, který zabavil diplomatický majetek, můžeme říct ukradl majetek a vyhnal 35 diplomatů. Dlouho jsme nereagovali, protože jsem tento krok považovali za dost extravagantní,“ poznamenal Ušakov.

Podle něj jde o další eskalaci napětí mezi zeměmi. „Samozřejmě toho litujeme a v klidu popřemýšlíme, jak bychom mohli odpovědět,“ dodal asistent prezidenta.


Není zde článek celý?