V Kremlu vysvětlili, proč Rusko podpořilo rezoluci proti KLDR

Rusko během projednávání rezoluce Rady bezpečnosti OSN vůči KLDR vycházelo ze svých zájmů coby země regionu, kde vzniklo vážné napětí, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Postoj, který zaujalo Rusko během rozhodování o této rezoluci, byl v první řadě založen na zájmech Ruské federace a na tom, že se Rusko nachází právě v tom regionu, kde se odehrávají tyto události a kde pozorujeme velmi vážnou eskalaci napětí, jež byla vyvolána provokacemi ze strany Pchjongjangu,“ sdělil Peskov.

„Co se týče kontaktů, které jsme měli s vedením Číny, Jižní Korey a Japonska (v rámci Východního ekonomického fóra), tak to bezesporu pomohlo srovnat postoje zemí regionu,“ uvedl Peskov.

Dále dodal, že pohled zemí, které se zúčastnily konzultací na téma situace v KLDR, jsou fakticky identické „v souvislosti s nepřijetím silového řešení, nutností nekompromisního pokračování naší linie na denuklearizaci Korejského poloostrova a nepřipuštěním toho, aby se Pchjongjang stal jadernou mocností,“ vysvětlil tiskový mluvčí ruského prezidenta.


Není zde článek celý?