V Kyjevě si všimli, že stálý zástupce RF v OSN neprojevuje „drzost a zlost“

Stálý ruský zástupce při OSN Vasilij Nebenzja má „klidný přístup“ k ukrajinské otázce „bez negativních emocí.“ Tento názor vyslovil stálý ukrajinský zástupce Vladimir Jelčenko v interview pro agenturu Ukrajinform.

„Je patrná radikální změna stylu, řekl bych, že k lepšímu. Neznamená to samozřejmě změnu postoje Ruska, avšak zmizela tato drzost a nezastřená zlost vůči Ukrajině, kterou stále a s obrovským potěšením demonstroval nebohý pan Čurkin,“ řekl diplomat.

Nevyloučil, že další jednání mohou vést k „určité změně taktiky“ v pozitivním smyslu.

Stálý zástupce RF při OSN Vitalij Čurkin zemřel v New Yorku po srdečním záchvatu 20. února. Diplomat skonal den před svými 65. narozeninami. Novým zástupcem byl jmenován Vasilij Nebenzja.

72. zasedání Valného shromáždění OSN má být zahájeno 12. září. Kyjev připravil vůči Moskvě řadu nároků. Podle Jelčenka obsahují „dost překvapení“ pro bývalého strategického partnera. Diplomat připomněl, že Valné shromáždění má šest hlavních výborů, jež zahrnují sféru ekonomiky, lidských práv, mezinárodního práva a informací.“ Poznamenal, že se v každé z těchto sfér „dá najít hodně bodů, které Moskva buď porušila anebo prostě neplní.“


Není zde článek celý?