V Lvovské oblasti nenašli pro Saakašviliho soudce

Mostiský obvodní soud v Lvovské oblasti nenašel soudce, který by se věnoval případu gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho obviněného z protizákonného překročení hranice, sdělil v pátek internetový zdroj Strana.UA s odkazem na dokument o přidělení kauz.

Tato situace vznikla proto, že tu pracují pouze dva soudcové, Jurij Kičak a Jurij Bilous. Přičemž Kičakovi vypršel pětiletý termín pravomocí a Bilous je na dovolené.

Saakašvili, který je zbaven ukrajinského občanství, se v neděli večer za podpory stoupenců prorval přes kordony pohraničníků a ochránců práv na přechodu Šehyni a dostal se z Polska na území Ukrajiny. Tiskový mluvčí Státní pohraniční služby Oleh Sloboďan oznámil, že Saakašvili nezákonně přešel ukrajinskou hranici, protože neprošel pohraniční kontrolou. Je zahájeno řízení o nezákonném přechodu hranice.

Saakašviliho obhájce Markijan Galabala sdělil RIA Novosti, že bude-li politik shledán vinným, mohou ukrajinské úřady spustit mechanismus vypovězení Saakašviliho z Ukrajiny jako osoby bez občanství, která spáchala administrativní přestupek.


Není zde článek celý?