V OBSE promluvili o porušení dohod ze strany Kyjeva v Donbasu

Speciální monitorovací mise OBSE na Ukrajině zachytila porušení dohod o odvodu těžkých zbraní od linie dotyku v Donbasu ze strany ukrajinských vojáků, informoval v pondělí představitel tiskové služby mise.

„V oblastech pod kontrolou (Kyjeva) na kontrolním postu na západním vjezdu do Avdějevki členové patroly mise, podobně jako dříve, zachytili maskovací sítí zakrytý minomet 82milimetrový, což porušuje linii odvodu zbraní. Mise zachytila protivzdušný systém, stopy, podle vyhodnocení, tanků či samohybných děl a také nově vykopané zákopy v mezích zóny bezpečnosti. V kontrolovaných oblastech pozorovatelé viděli čerstvé stopy, které odpovídaly stopám tanku a modernizovanými pásy či samohybného děla. Stopy byly zachyceny u silnice M-04 ve vzdálenosti dvou kilometrů na východ od obce Memrik 33 od Doněcku,“ řekl představitel mise.

V Misi dodali, že pozorovatelé objevili nové pozice armády, včetně dělostřeleckých baterií.

„Třináctého srpna odhalil bezpilotní letoun pozorovací mise dvě řady nedávno vykopaných zákopů a dělostřelecké či minometné pozice. Pozorovatelé přitom zmínili, že zákopy jsou dlouhé několik stovek metrů po obou stranách cesty M-14 na území mezi vládou kontrolovanými obcemi Lebedinskoe a Sopino 16 kilometrů východně od Mariupolu,“ řekl zdroj agentury.


Není zde článek celý?