V Radě federace odpověděli na hrozby USA ohledně možnosti vojenské operace proti KLDR

Vojenská operace USA a jejich spojenců proti KLDR donutí Pchjongjang k reakci s pomocí prostředků, kterými disponuje, a Rusko nedovolí Washingtonu podobné experimenty u svých hranic, prohlásil předseda mezinárodního výboru Rady Federace Konstantin Kosačev.

„Udělají (lídři Severní Koreje) vše pro to, aby se ubránili před tímto zásahem zvenčí…. Proto, dokud budou USA, další západní státy, jejich spojenci, sousedé Severní Koreje, Jižní Korea, Japonsko, další regionální země, připouštět možnost zásahu zvenčí a svržení tohoto režimu… Dokud bude existovat toto nebezpečí, bude Severní Korea a její úřady pokračovat, bohužel, v uskutečnění svého jaderného programu,“ řekl ruský senátor novinářům.

Podle jeho názoru, vojenské řešení korejské krize neexistuje.

„Nejsou žádné pochybnosti, že dojde-li k nějaké vojenské operaci, použije severokorejská vláda své kapacity. Nevíme přesně, jaké kapacity má, ale určitě existují, a to vše dopadne velmi smutně, přičemž nejen pro daný region, ale pro celý svět včetně USA,“ míní Kosačev.

„Nemůžeme dovolit ani USA, ani jiným zemím, jež zastávají radikální postoj v této otázce, aby prováděli podobné experimenty se Severní Koreou,“ řekl předseda mezinárodního výboru.


Není zde článek celý?