V ruské Dumě uvedli podmínky, za kterých podpoří novou americkou rezoluci proti KLDR

Rusko může v Radě bezpečnosti OSN podpořit novou americkou rezoluci proti KLDR, pokud se bude týkat ukončení jaderných zkoušek, a nikoliv jednostranných sankcí, sdělil agentuře RIA Novosti místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní otázky Alexej Čepa (Spravedlivé Rusko).

Dříve v sobotu ve stálém zastoupení Spojených států při OSN uvedli, že Spojené státy Americké v pondělí 11. srpna představí k hlasování v Radě bezpečnosti návrh rezoluce se sankcemi proti KLDR.

„Pokud se tato rezoluce bude týkat ukončení jaderných zkoušek, tak si myslím, že ji podpoříme. Pokud se tato rezoluce bude týkat nějakých jednostranných sankcí, které nepřinášejí žádné výsledky, což můžeme sledovat, tak nemusíme tuto rezoluci podpořit. Vše bude záviset od té rezoluce a od toho textu, jež dostaneme,“ uvedl Čepa agentuře RIA Novosti.

Poslanec podotkl, že Rusko nikdy nemělo zaujatou pozici. „My všichni postupujeme střízlivě na základě těch podmínek, které jsou nezbytné pro přijetí správného a nezaujatého rozhodnutí,“ vysvětlil poslanec postoj Ruska.


Není zde článek celý?