V Rusku prozradili, které osobní vlaky objedou Ukrajinu jako první

Společnost RŽD plánuje pustit osobní vlaky po železnici objíždějící Ukrajinu ve dvou etapách – zpočátku budou na novou trať přepojeny vlaky, které neměly zastávky v mezilehlých stanicích na staré trati, oznámil ředitel společnosti pro osobní dopravu Dmitrij Pegov.

„Uvedení do provozu bude probíhat ve dvou etapách: v první etapě, jejíž grafikon se nyní rozpracovává bez časových změn, budou puštěny vlaky, které neměly zastávky v mezilehlých stanicích“, řekl Pegov.

Podle jeho slov, do příštího roku, když bude společnost na to připravena, budou všechny osobní vlaky přepojeny na objížďku. V tom jsou ale určité nuance, dodal Pegov.

„Tuto otázku právě probíráme, protože vlaky měly přece dvě zastávky v mezilehlých stanicích, kde lidé vystupovali a nastupovali. Nemůžeme nechat tyto osady bez osobního železničního spojení, a proto se projednává otázka grafikonu. Musíme ale chápat, že úsek je nový, a je třeba ho vyzkoušet“, řekl.

Podle slov Pegova na tomto úseku jezdí 61 dvojic osobních vlaků dálkového spojení, a asi jedna třetina jich projížděla po staré trati bez zastávek.


Není zde článek celý?