V Rusku vyhnali chovatelé prasata na silnici. Protestovali proti zabavení počítačů

Úřady v jihozápadním Rusku obvinily skupinu chovatelů prasat za konání nedovoleného protestu, při kterém byla zablokována silnice vedoucí do sousedního Kazachstánu.

Shromáždění asi stovky demonstrantů bylo rozpuštěno poté, co jim úřady sdělily, že protestující mohou čelit pokutám až 10.000 rublů (170 dolarů). Dva řidiči traktoru také čelí pokutám za blokování provozu a řízení bez příslušných dokladů.

Demonstranti údajně vyrazili na silnici v pondělí ráno poté, co úřady zadržely počítače z jejich farmy, kde probíhá vyšetřování údajných dotačních podvodů. Odstavení počítačů ale způsobilo přerušení automatického systém krmení, který zajišťuje 28.000 prasat.

Ředitel Višněvského šlechtitelského střediska uvedl, že zabavení počítačů minulý týden souvisí s dotacemi získanými od regionální vlády Orenburgu.

„Naše společnost pracuje déle než 11 let, papírování je průhledné,“ řekl pro agenturu RIA Viktor Železnov. „Neumíme si vysvětlit důvod této perzekuce.“ Místní ombudsman pro obchodní činnost Viktor Koršunov řekl agentuře RIA, že zabavování zařízení na zákonem povolené období tří měsíců „obvykle probíhá při nepřátelském převzetí“.

„Zabavení počítače v moderních podmínkách je to samé jako useknout podniku hlavu, zvláště pokud je většina pracovních procesů automatizovaná.“

Jak je vidět, nepřirozené přebírání podniků se možná vyskytuje i v tak vyspělé a demokratické zemi, jako je současné Rusko.

Není zde článek celý?