V Rusku vyvrátili tvrzení SRN o počtu vojáků na cvičeních Západ 2017

Oficiální mluvčí Ministerstva obrany Igor Konašenkov vyvrátil tvrzení šéfky německého obranného rezortu Ursuly von der Leyenové o 100 tisících vojáků, kteří budou prý zapojeni do cvičení Západ 2017.

V čtvrtek německá ministryně prohlásila, že rusko-běloruských manévrů se zúčastní přes 100 tisíc vojáků, což je demonstrací bojeschopnosti a moci Ruska. „Jsme překvapeni prohlášeními šéfky vojenského rezortu SRN paní Ursuly von der Leyenové, která veřejně manipuluje s fantastickými čísly — 100 tisíc ruských vojáků, kteří se údajně zúčastní cvičení Západ 2017, a tvrdí o hrozbách Evropě, které budou s tím spojeny“, řekl Konašenkov.

Upřesnil, že Rusko a Bělorusko poskytly Německu včas vyčerpávající informaci o záměru, obranném rázu cvičení, a také o reálném počtu zapojovaných vojáků.

MZV pokládá za neodůvodněná obvinění NATO v souvislosti se cvičeními Západ 2017.

Konašenkov připomenul, že náčelník Generálního štábu OS RF Valerij Gerasimov na schůzce s předsedou vojenského výboru NATO v Baku informoval ještě jednou generála Petra Pavla o cvičeních a zdůraznil, že mají plánovitý ráz a nejsou zaměřena proti třetím zemím.

„Je těžko si představit, že kolegové Ursuly von der Leyenové v NATO, v jiných zainteresovaných německých rezortech, nebo její vlastní podřízení záměrně uvádějí v omyl ministryni obrany SRN. Spíše naopak“, uzavřel Konašenkov.


Není zde článek celý?