V SDF prohlásili, že vytlačili IS ze dvou plynových objektů poblíž Dajr az-Zauru

Arabsko-kurdské oddíly Syrských demokratických sil (SDF) osvobodily od teroristické organizace Islámský stát dva plynové objekty východně od města Dajr az-Zaur v Sýrii, stojí na internetovém portálu SDF.

„V 9:50 (8:50 SEČ) bojovníci dokázali osvobodit dvě palivové společnosti Al-Isba a Conoco severovýchodně od města Dajr az-Zaur po dvou dnech obléhání,“ stojí v prohlášení SDF.

V organizaci dodali, že pokračují v ofenzívě v okolí Dajr az-Zauru, aby očistili východní břeh řeky Eufrat od teroristů.

Jak dříve agentuře RIA Novosti uvedl zástupce syrské plynové společnosti v Dajr az-Zauru Amin al-Chamíd, před krizí naleziště Conoco mělo 35% podíl na celkové produkci zemního plynu v Sýrii a bylo největším nalezištěm v Dajr az-Zauru a třetím největším v Sýrii. Poblíž nalezišť na západním břehu řeky Eufrat se nalézají zařízení na zpracování plynu.

Oddíly SDF provádějí operaci v Dajr az-Zauru na východě Sýrie bez souhlasu Damašku a za podpory mezinárodní koalice pod vedením USA. Aliance Kurdů a řady arabských skupin, která byla vytvořena v roce 2015, rovněž bojuje proti IS v Rakce.


Není zde článek celý?