V Sýrii obnovili výrobu ve velkém farmaceutickém závodě

Velký farmaceutický závod na průmyslovém předměstí Damašku, který byl zničen teroristy za války, byl obnoven a znovu vyrábí léky, oznámil novinářům majitel závodu Umar Ajsuetí.

„Po zahájení bojových akcí v Sýrii a po příchodu teroristů do této oblasti byla naše výroba zastavena, teroristé závod zničili a četné stroje spálili. (Před válkou) jsme vyráběli přes 40 lékařských přípravků: pilulky, masti a roztoky, hlavně pro „srdcaře“, a také utišující prostředky“, řekl doktor Ajsuetí.

Tento závod se nachází v průmyslovém městečku Adra na předměstí syrské metropole. Podle slov Ajsuetího po zřízení pásem deeskalace a uplatnění režimu zastavení palby v okrese Východní Guta, jehož ručitelkou je ruská vojenská policie, byly mnohé výroby v této oblasti obnoveny, a jejich závod nebyl výjimkou.

„Vidíte, že jiné továrny a závody znovu pouštějí své výrobní linky, my všichni chceme mír a věříme v budoucnost Sýrie. Teď nastal čas, abychom také obnovili výrobu“, dodal Ajsuetí. Kolektiv závodu, aby dohnal ztracené za léta války, pracuje nyní na dvě směny. Máme tu také vlastní laboratoř, v níž se provádějí výzkumy pro vývoj analogů západních léků.

„Závod je nový a kolektiv mladý, rozvíjí se tu budoucnost syrské farmacie, budoucnost patří nám“, podotkl Ajsuetí.

I přesto, že podle slov majitele farmaceutická výroba teprve nabírá obrátky, hotové výrobky se už dodávají do stovky syrských lékáren. Kromě toho, jakmile budou zrušeny sankce proti Sýrii, plánuje doktor Ajsuetí zařídit vývoz léků mj. do Ruska.


Není zde článek celý?