V těchto volbách nejde o změnu k lepšímu. Tedy pokud zvolíte lidovce

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ve své předvolební výzvě prohlašuje, že teď jde o hodně. V letošních volbách jde prý o to, jak bude Česká republika vypadat v dalších čtyřech letech. Proto má být podle něj co nejvíce lidí přesvědčeno, aby volili lidovce.

Vypadá to, jako kdyby chtěl Bělobrádek předstírat, že teď v žádné vládě čtyři roky neseděl, natož ve funkci místopředsedy vlády. Jako kdyby chtěl předstírat, že volby přinesou něco nového, tedy pokud zvolíme lidovce. Jako kdyby chtěl předstírat, že už lidovci nebudou podporovat „on-line pokladny“ (EET) a už vůbec ne pro každého, i toho nejmenšího, živnostníka.

Zejména kvůli nejradikálnějším lidovcům také byla omezena svoboda majitelů hospod a majitelů obchodů, kteří mají velkou podlahovou plochu. V restauracích totiž právě zejména lidovci prosadili zákaz kouření, a to i v kuřáckých koutcích, v samoobslužných, často nákladně oddělených saloncích i v barech včetně nočních hodin. Zejména prý kvůli dětem, které tam chodí.

V případě obchodů s velkou podlahovou plochou pak opět především lidovci prosadili zákaz nakupování během některých státních svátků.

Ani nemluvě o ministru zemědělství Marianu Jurečkovi, který místo Babiše navrhoval zákony, které pomáhaly mimo jiné (nebo především) Babišovu koncernu Agrofert. Chudák Babiš totiž křeslo ministra zemědělství pro své lidi nezískal, a tak musel vypomoci lidovec. Jen vzpomeňte na vratku spotřební daně pro rostlinnou výrobu. Všem ostatním lidem přitom Babiš tuto daň uvalenou na pohonné hmoty naopak zvýšil.

Nevěřte tedy lidoveckému předsedovi Bělobrádkovi, že jde v těchto volbách o hodně. Jestliže zvolíte lidovce, v podstatě se nic nezmění. To je prosté konstatování bez ohledu na to, zda si myslíte, že je to dobře, nebo špatně.

Ledaže byste náhodou váhali mezi volbou lidovců na straně jedné a komunistů, ANO, „okamurovců“ či nějaké strany bez nadějí na úspěch na straně druhé. Pak jde opravdu zřejmě o hodně.

Není zde článek celý?