V Turecku oznámili, že schválně neruší rozhlasové stanice na Krymu

Nejvyšší rada pro televizní a rozhlasové vysílání Turecka (RTUK) vyvrací informace, že Ankara schválně ruší ruské rozhlasové stanice na Krymu tím, že na jejich frekvencích vysílá rádiové signály z Turecka, v pondělí oznámil RIA Novosti mluvčí rady.

Signály tureckých stanic jsou dobře chytatelné zvláště na jižním břehu Krymu a v Sevastopolu od konce minulého týdne. Poslanec Státní dumy ze Sevastopolu Dmitrij Bělik nevyloučil, že se za tím může skrývat pokus o vyzkoušení možností tureckých médií se uchytit na radiových frekvencích Krymu.

„My zvláště nevysíláme signály svých rozhlasových stanic na Krym a v posledních dnech se na tom nic nezměnilo. Neproběhlo žádné rozšíření našeho vysílání na toto území. Předpokládám, že dobré chytání tureckých rozhlasových stanic na Krymu může být spojeno s povětrnostními podmínkami nebo jinými fyzikálními důvody,“ řekl partner agentury.

Hlavní inženýr studia Artex, který se zabývá vysíláním ruských rozhlasových stanic v pásmu FM na Krymu, Alexandr Kachanov dříve RIA Novosti oznámil, že dobrý příjem tureckých rozhlasových stanic na jižním břehu Krymu a v Sevastopolu není spojen s nějakými politickými událostmi, ale je to výsledek dobrého průchodu rádiových vln kvůli počasí.


Není zde článek celý?