Ve Státní dumě okomentovali zákonnost vyšetřování proti Sputniku v USA

Místopředseda výboru Státní dumy pro informační politiku Alexandr Juščenko (KPRF) je toho názoru, že v USA jen málo koho zajímá, jestli bude legitimní či nelegitimní možné vyšetřování vůči rozhlasové stanici Sputnik, na němž trvají američtí kongresmani.

Dříve bylo oznámeno, že tři američtí kongresmani zaslali dopis předsedovi Federální komise pro spoje Ajitu Paiovi s prosbou vyšetřovat zprávy o tom, že rozhlas Sputnik údajně zasahoval do prezidentských voleb v roce 2016, přitom, že vysílání na uváděné frekvenci 105,5 FM ve Washingtonu začalo teprve několik měsíců po volbách.

„Za prvé, žádná svoboda slova neexistuje, tím spíše v USA. Tam přece kdo platí, ten také určuje hranice svobody. Pokud jde o to, jestli bude vyšetřování vůči Sputniku legitimní či nelegitimní, to také málo koho zajímá. Už dávno si napsali scénář, a podle něho cynicky jednají. Mají naprosto šablonovité myšlení. V tomto šablonovitém myšlení jsou určité soubory naprogramované jako pravda v nejvyšší instanci“, řekl Juščenko v rozhovoru pro RIA Novosti.

Podle jeho slov, „aby ospravedlnili porážku na politické scéně a jako důsledek také propadnutí na světové úrovni, vymysleli si jakousi strašnou pohádku o údajném vlivu Ruska na USA“. „Dnes obviní Sputnik ze všech svých neštěstí, a zítra ještě nějakou nezaregistrovanou rozhlasovou stanici, která bude zaregistrována až v příštím roce“, dodal.

Přitom je podle jeho názoru „pingpongová politika“ vůči zahraničním médiím „není zcela správná ani výnosná“. „Je tu třeba jasně vytvářet svou linii propagandy, kontrapropagandy, ochrany svých diplomatů a ochrany svých novinářů v zahraničí“, uzavřel Juščenko.


Není zde článek celý?