Ve Venezuele unesli, ale poté propustili pracovníka amerického velvyslanectví

Pracovník bezpečnostní služby amerického velvyslanectví byl unesen neznámými bandity v hlavním městě Venezuely Caracasu, později byl však propuštěn.

Jak uvádí portál Noticias Venezuela, 28letý Kerbin Barazarte byl unesen společně se svým kolegou Franciskem Fernandezem, když jeli v autě s diplomatickými poznávacími značkami. Fernandezovi se však podařilo utéct a vše oznámit orgánům.

Policie rozjela rozsáhlou pátrací operaci. Zločinci se spojili s rodinou Barazarteho s požadavkem 30 tisíc dolarů za jeho propuštění, díky tomuto telefonátu bylo možné zjistit oblast, ze které volali. Přitom daná oblast byla nedávno vyhlášena územím míru jednáním orgánů a lídrů místních zločineckých skupin, kvůli této dohodě policisté nemohli jen tak vejít na toto území.

Nakonec orgány schválily operaci a v oblasti začaly střety s bandity, kteří tuto oblast kontrolují. Barazarte nebyl objeven, ale během operace byl osvobozen bývalý ředitel protidrogového týmu národní gardy, který byl zločinci také unesen.

Zahájená operace donutila únosce se vzdát svého plánu, a aby nezhoršovali situaci, jednoduše propustili Barazarteho v noci ve středu v jedné ze čtvrtí Caracasu bez zaplacení výkupného.


Není zde článek celý?