Ve volebním sloganu ANO je skryta naděje i Babišova touha po moci

Teď, nebo nikdy. Předvolební výkřik hnutí ANO, který v sobě skrývá víc, než se na první pohled zdá. Kromě gramatické chyby, která je v původním znění sloganu zastoupena chybějící čárkou, je zde také vidět, jak moc důležité jsou pro Andreje Babiše a jeho lidi letošní parlamentní volby. Hraje se o všechno, obzvláště pro mocichtivého miliardáře.

Projekt uchopení moci v České republice není koncipován na jedno volební období, i když se díky koaličním partnerům, kteří se nijak nebránili, Babišovi podařilo jeho značnou část naplnit za uplynulé čtyři roky. To nejdůležitější má ovšem přijít až po chystaných volbách.

Oligarcha má být instalován do role premiéra a s dostatečným mandátem by se mohl dostat i na ministerstvo vnitra, které pro své další působení ve vrcholných funkcích i kvůli obchodním úspěchům svých firem nezbytně potřebuje. Není totiž v plánu, aby se dál někdo zabýval podezřelými nahrávkami, Čapím hnízdem nebo kauzami, o kterých třeba ještě veřejnost nemá ani ponětí.

I proto tedy Teď, nebo nikdy. Jestli se ihned něco nezmění a Babiš nezíská ještě víc moci, než mu doposud „přihráli“ voliči a ČSSD s lidovci, nemusel by být dosažen vytýčený cíl – zašlapaní demokracie v naší zemi a nastolení autokracie.

Ta trocha naděje je v onom nikdy. Přestože se nedá Babišovi a jeho nohsledům věřit ani slovo, kdybychom jim ještě naposled dali šanci, můžeme počítat s tím, že se po volebním neúspěchu, kterého se ovšem musí zúčastnit co nejvíce demokraticky smýšlejících občanů, oligarcha stáhne a zůstane třeba jen „podnikatelem“. Pokud tedy nebude zrovna ve vězení.

Není zde článek celý?