Ve výzbroji Iskandera-M je více než sedm raket, řekli v konstrukční kanceláři

Operativně-taktický komplex Iskander-M má dnes více než sedm různých raket, řekl ve čtvrtek novinářům hlavní konstruktér výrobního podniku komplexu – Konstrukční strojírenské kanceláře – Valerij Kašin.

„Dokonce i po dokončení státních zkoušek komplexu jsme pochopili, že zdaleka není vyčerpán veškerý potenciál Iskanderu, pokračovali jsme a pokračujeme v pokusně-konstručních projektech na vytvoření nových raket. Nyní má Iskander ve výzbroji sedm raket a možná i více“, řekl.

OTRK Iskander-M je určen k tajné přípravě a provádění vysoce přesných raketových útoků na různé cíle v operativně-taktické hlubině se zaručeným doletem 50-500 km, na různých scénách vojenských akcí, v jakýchkoliv podmínkách, včetně aktivného odporu protivníka prostředky protiraketové obrany a radioelektronického boje.

V současné době je dokončována dodávka brigádních komplexů Iskander-M ruské armádě podle smlouvy, uzavřené s ministerstvem obrany v roce 2011. Kromě toho během fóra Armáda 2017 byla podepsána další smlouva na dodávku dvou brigádních komplektů těchto komplexů.


Není zde článek celý?