Vědci identifikovali „záhadnou“ bytost vyplavenou na břeh v Texasu

Vědci identifikovali neobyčejné stvoření, nalezené na pobřeží USA, jehož fotografie upoutaly pozornost uživatelů Twitteru.

Záhadné ostatky našla na pláži v Texasu a vyfotografovala uživatelka Twitteru Preeti Desaiová. Obyvatel mořských hlubin byl zřejmě vynesen na břeh bouří Harvey.

​Na stránky Desaiové, která prosila o pomoc s identifikací bytosti, odpovědělo mnoho komentátorů. Někdo žertem usoudil, že ostatky patří obřímu červu z trilleru Tremors.

Biolog z Národního muzea přírodní historie ve Washingtonu Kenneth Tighe vyjádřil názor, že bytost patří k druhu ostroocasých úhořů, možná druhu Aplatophis chauliodus. Tento zubatý úhoř žije v hlubině 30-90 metrů a tráví většinu života v norách. Chybějící oči na fotografii vysvětluje odborník tím, že jsou posazené široko od sebe.

Tighe nevyloučil ani to, že záhadná bytost může patřit vzhledem k velikosti zubů k jednomu z podobných druhů Congridae nebo mořských úhořů, například Bathyuroconger vicinus nebo Xenomystax congroides.

„Všechny tyto tři druhy se nacházejí u břehů Texasu a všichni zástupci mají velké zuby. Bohužel na fotografii není možné podrobně si prohlédnout konec ocasu, podle něhož je možné rozlišit zástupce dvou druhů“, uvádí biologova slova portál Earth Touch.


Není zde článek celý?